herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego z udziałem Wicewojewody Dolnośląskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Drugie w tym roku spotkanie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w formie wideo konferencji odbyło się w środę 13 stycznia.

Na zdjęciu osiem osób siedzących obok siebie przy stole w sali narad starostwa. Osoby spoglądają na dokumnety lerzące przed nimi na blacie stołu oraz na ekran telewizora oraz obraz wyświetlany przez rzutnik widoczny na zdjęciu. Za postaciami ścianka z urwanym napisem Powiat Dzierżoniowski i herbem powiatu.

Spotkaniu przewodniczył Starosta Dzierżoniowski, a udział w nim wzięli Wicewojewoda Dolnośląski, Komendant Powiatowy PSP, Prezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Dzierżoniowie, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu dzierżoniowskiego oraz przedstawiciele między innymi: Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Policji, jednostek organizacyjnych powiatu oraz zakładów POZ.

Głównym tematem spotkania było omówienie zasad bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem rozprzestrzeniania COVID-19, a także Program Szczepień Ochronnych przeciw COVID-19 oraz bieżące sprawy dotyczące pandemii.

Spotkanie rozpoczął Starosta Dzierżoniowski. Następnie Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa omówił temat zagrożeń związanych z pandemią koronawirusa z uwzględnieniem tematu Narodowego Programu Szczepień ochronnych przeciwko COVID-19 i transportu osób z niepełnosprawnością do punktów szczepień. Podkreślił, iż transport przewidziany jest dla osób, którym z różnych przyczyn nie mogą pomóc najbliżsi.

Podczas spotkania Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny Wiesława Bronowicka przekazała dane dotyczące sytuacji epidemiologicznej.
W naszym powiecie przedstawia się ona następująco:
Liczba nowych zakażonych – 5;
Liczba nowych wyzdrowień – 2;
Łączna liczba osób zakażonych od początku pandemii – 2938;
Łączna liczba zgonów od początku pandemii – 84;
Łączna liczba ozdrowieńców od początku pandemii – 230.
Poinformowała również o trwającej procedurze testowania nauczycieli i pracowników szkół i dobiegającej końca akcji kontroli miejsc noclegowych na terenie powiatu, która trwa od 31 grudnia. Nie odnotowano naruszeń w tym zakresie.

Następnie Prezes Zarządu NZOZ Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie Sp. z o.o . Maciej Smolarz omówił bieżącą sytuację w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie, działania podjęte
w związku z zagrożeniem COVID-19 jak i system dystrybucji szczepionek.

W trakcie spotkania głos zabrali przedstawiciele POZ, którzy przedstawili prowadzone przygotowania do powszechnego szczepienia mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego, a także zadeklarowali chęć współpracy z lokalnymi samorządami.

Od 15 stycznia 2021 r. rozpocznie się proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19. Informacje o punktach szczepień w powiecie dzierżoniowskim można znaleźć pod adresem: bit.ly/2KhqP42. W gminach oraz w powiecie zostały uruchomione infolinie w temacie szczepień:

Lp.JednostkaPunkt kontaktowytelefon
1Starostwo Powiatowe w DzierżoniowiePowiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Starosty Dzierżoniowskiego74 832 52 27
74 832 52 28
2Urząd Miasta w DzierżoniowieOśrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie74 831 02 01
74 632 11 29
3Urząd Miejski w BielawieUrząd Miejski w Bielawie74 832 87 67
4Urząd Miasta w Piławie GórnejOśrodek Pomocy Społecznej w Piławie Górnej509 043 184
5Urząd Miasta i Gminy PieszyceUrząd Miasta i Gminy Pieszyce74 836 53 55
6Urząd Gminy DzierżoniówUrząd Gminy Dzierżoniów668 443 516
7Urząd Miasta i Gminy NiemczaUrząd Miasta i Gminy Niemcza74 837 61 79
609 503 840
8Urząd Gminy ŁagiewnikiGminny Ośrodek Pomocy Społecznej576 962 391

Organizatorem spotkania w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego jest Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich.