herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Przedświąteczne spotkanie z kombatantami

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Nieprzerwanie od kilkunastu lat Powiat Dzierżoniowski stara się dbać o to, aby szczególnie w okresie świątecznym, kombatanci z naszego regionu czuli się docenieni.

Na zdjęciu w pomieszczeniu starosta wręcza świąteczny podarunek przedstawicielowi kombatantów. W tle zdjęcia, obrazy i gabloty oraz mundur.

Co roku władze powiatu wspólnie z władzami gmin organizowały wigilię, podczas której przy jednym stole spotykali się z członkami wszystkich związków kombatanckich. Niestety w tym roku, ze względu na pandemię, nie można było zorganizować takiego spotkania.

Dlatego też przed tegorocznymi świętami starosta Grzegorz Kosowski przekazał kartki z życzeniami oraz drobne upominki członkom związków kombatanckich z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Ten gest jest wyrazem pamięci i wdzięczności za poświęcenie i oddanie krajowi w walce o wolność i niepodległość.

Starosta wziął również udział w posiedzeniu Zarządu Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych Koła Miejskiego w Pieszycach. Odbyło się ono 17 grudnia w Pieszyckiej Izbie Pamięci Narodowej. Spotkanie było okazją do złożenia życzeń w imieniu Zarządu Powiatu Dzierżoniowskiego z okazji zbliżających się Świąt i Nowego Roku 2021.

W przedświątecznym spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele władz Pieszyc – burmistrz Dorota Konieczna – Enozel, wiceburmistrz Krzysztof Galiak oraz przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Kondrat.

Miejsce uroczystości nie zostało wybrane przypadkowo, ponieważ Pieszycka Izba Pamięci Narodowej gromadzi pamiątki o ludziach, których czyny zapisały się w historii naszego kraju.
Godne podkreślenia jest to, że izba powstała dzięki społecznej pracy i zaangażowaniu kolejnych przewodniczących oraz członków ZKRPiBWP, bez żadnych dotacji ze strony Państwa. Obecnie opiekuje się nią Sekretarz pieszyckiego związku kombatantów Zdzisław Maciejewski.

Izba jest przedmiotem szczególnej troski zarządu koła. Godnie kontynuuje on działalność poprzednich członków związku, którzy odeszli już na „Wieczną Wartę”, a obecnie obserwują uważnie działalność kolegów ze zdobiących jedną ze ścian portretów.
Na pierwszym planie kartka świąteczna w kolorze białym oraz żółtym. W tle stroik świąteczny z gałązkami, świeczką.