herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Przegląd Zespołów Folklorystycznych Pogranicza Polsko-Czeskiego „Folkove” – 28 sierpnia

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już w tę niedzielę 28 sierpnia odbędzie się święto kultury ludowej, czyli Przegląd Zespołów Folklorystycznych Pogranicza Polsko-Czeskiego „Folkove”. Wydarzenie będzie miało miejsce w wyjątkowych okolicznościach przyrody Ogrodu Botanicznego Arboretum Wojsławice.

Tego dnia na scenie wystąpią zespoły ludowe z Polski i Czech, więc impreza będzie okazją do bliższego spotkania z tradycją, kulturą i muzyką pogranicza polsko-czeskiego. Zachęcamy do udziału w tym międzykulturowym wydarzeniu, ponieważ będzie to świetna okazja do zapoznania się z podobieństwami łączącymi nas z sąsiadami oraz do spędzenia wolnego czasu w pięknym otoczeniu, jakim jest ogród botaniczny.

HARMONOGRAM WYDARZENIA:
9:30 – Rejestracja zespołów,
10:00 – Rozpoczęcie przeglądu,
12:10 – Oficjalne powitanie zespołów przez przedstawicieli polskich i czeskich samorządów,
17:00 – Zakończenie przeglądu.

HARMONOGRAM WYSTĘPÓW
Podczas przeglądu organizowanego przez Powiat Dzierżoniowski na scenie zaprezentuje się 18 zespołów z kilkunastu powiatów. Tego dnia zaśpiewa i zatańczy blisko 300 artystów, a wśród nich będą również wykonawcy z Czech, którzy zaprezentują swoje tradycyjne tańce ludowe.
HARMONOGRAM

REGULAMIN WYDARZENIA

TRANSMISJA NA ŻYWO
Z Przeglądu Zespołów Folklorystycznych Pogranicza Polsko-Czeskiego „Folkove” będzie prowadzona transmisja wideo dla wszystkich tych, którzy z różnych względów nie będą mogli w nim osobiście uczestniczyć. Link do transmisji będzie dostępny na stronie powiatu oraz na wydarzeniu na portalu Facebook.

POLSKO – CZESKIE WARSZTATY KULTUROWO – JĘZYKOWO – KULINARNE
Dzień wcześniej, czyli 27 sierpnia, odbędą się Polsko – Czeskie Warsztaty Kulturowo – Językowo – Kulinarne. Podczas warsztatów odbędzie się wykład edukacyjny dotyczący podobieństw łączących oba kraje. Oprócz tego polscy i czescy uczestnicy warsztatów wspólnie przygotują tradycyjne i najbardziej znane potrawy ze swoich regionów. Kulinarne spotkanie również odbędzie się na terenie Arboretum Wojsławice.

FINANSOWANIE WYDARZENIA
Wydarzenia są realizowane w ramach projektu pn. „Upowszechnienie i rozwój transgranicznych więzi kulturowych na pograniczu Polsko-Czeskim” nr CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_0008/0002573 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska -Polska 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Glacensis”, którego beneficjentem jest Powiat Dzierżoniowski.