herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Przygotowania przed pierwszym dzwonkiem

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Szkoły średnie szykują się na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Ze względu na koronawirusa praca w szkołach będzie odbywała się z uwzględnieniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych.

Ponieważ sytuacja epidemiczna w Powiecie Dzierżoniowskim jest opanowana, a nasz powiat nie leży w żółtej ani czerwonej strefie, na chwilę obecną nauka ma się zacząć 1 września i przebiegać w sposób tradycyjny.

Każda z placówek przygotowała procedury bezpieczeństwa sanitarnego, które będą omawiane podczas Rad Pedagogicznych i spotkań z Radami Rodziców.
Jednym z bardzo ważnych rozwiązań jest stworzenie dla szkół indywidualnej ścieżki kontaktu ze Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Dzierżoniowie tak, aby wszelkie sytuacje, które wymagają konsultacji, były załatwiane szybko i sprawnie.

Wszystkie działania prowadzone w szkołach są zgodne z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego. W związku z tym jednak, iż każda z placówek ma różne warunki pracy, rozwiązania również muszą być dostosowane do tych warunków indywidualnie.

Każda ze szkół przygotowała również wnioski do Ministerstwa o zabezpieczenie dodatkowych środków ochrony osobistej dla pracowników szkół.
Dokładamy wszelkich starań, aby powrót młodzieży do szkół powiatowych był bezpieczny, przypominając jednocześnie o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i przestrzeganiu procedur.