herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Powiecie Dzierżoniowskim

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Przypominamy, że od nowego roku obowiązują nowe zasady udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej, według których może z niej skorzystać więcej osób. Na wizytę należy się wcześniej umówić.

W naszym powiecie można to zrobić telefonicznie pod numerem 74 832 36 64 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, tj. w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7.30 – 15.30, we wtorki w godz. 7.30 – 16.30, a w piątki w godz. 7.30 – 14.30 lub elektronicznie pod adresem: dzierzoniow.npp-24.pl. W ten sposób odbywa się rejestracja do każdego z czterech punktów w powiecie – dwóch w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie (pok. nr 314) oraz w Zespole Ośrodków Wsparcia w Bielawie (Telefon do punktu: 699 801 659) i siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej w Pieszycach (Telefon do punktu: 74 832 41 72).

W efekcie nowelizacji ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej ze wsparcia może skorzystać każdy, kto go potrzebuje i złoży oświadczenie, że nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej wizyty u prawnika. Zmianie uległ również sposób kontaktu z prawnikiem. Od stycznia pomoc udzielana jest osobom, które wcześniej umówiły termin wizyty, według kolejności zgłoszeń.

W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących udzielania pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie dzierżoniowskim zapraszamy TUTAJ.

Więcej informacji, m.in. na temat zakresu udzielanej pomocy prawnej i poradnictwa obywatelskiego, na stronie na stronie internetowej ministerstwa sprawiedliwości: https://darmowapomocprawna.ms.gov.pl/pl/