herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Rajd Pieczonego Ziemniaka osiągnął pełnoletność

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już po raz 18. Przełęcz Walimska stała metą dla osób biorących udział w Rajdzie Pieczonego Ziemniaka. W imprezie, która odbyła się 1 października wspólnie spędziło czas ponad 450 osób.

Pogoda dopisała i turyści mogli zachwycać się pięknem jesiennych, górskich widoków. Nim bowiem dotarli na przełęcz pospacerowali wraz z przewodnikami po Górach Sowich. Dla uczestników rajdu, którzy przybyli nie tylko z powiatu dzierżoniowskiego, ale także powiatów ościennych przygotowano dwie trasy ze startem w Rościszowie lub Kamionkach.

Natomiast na przełęczy na wszystkich czekała smaczna nagroda za wysiłek w postaci pysznej grochówki i tytułowego ziemniaka upieczonego w żarze przygotowanych wcześniej ognisk.

Dodatkowo, z okazji „osiemnastki”, nagrodami rzeczowymi uhonorowano posiadaczy największej liczby znaczków okolicznościowych z poprzednich rajdów (zwycięscy mieli ich po 14) oraz przeprowadzono konkurs piosenki turystycznej. Chętnych do śpiewania i recytowania tekstów o tematyce turystycznej było nadspodziewanie wielu, co zdziwiło nieco organizatorów, ale przede wszystkim ucieszyło, bo byli to głównie najmłodsi uczestnicy Rajdu Pieczonego Ziemniaka. Entuzjazm dzieciaków był ogromny, a obietnice wzięcia udziału w przyszłorocznym rajdzie stanowią zapowiedź dużej frekwencji oraz ciągłego wzrostu popularności tej sympatycznej turystycznej imprezy.

Organizatorem imprezy był Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.