herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Rajd Pieczonego Ziemniaka za nami

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Siedemnasty już raz miłośnicy górskich pieszych wycieczek docenili sympatyczną imprezę, jaką jest Rajd Pieczonego Ziemniaka organizowany przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

3 października przy pięknej, słonecznej jesiennej pogodzie dwoma trasami – łatwiejszą z Rościszowa i nieco trudniejszą z Kamionek – na szlak pod opieką przewodników wyruszyła rekordowa liczba 450 osób. Wędrowcy zmierzali ku mecie rajdu, którą i w tym roku stanowiła Przełęcz Walimska.

Na mecie na uczestników rajdu czekali organizatorzy – pracownicy Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego wraz z grupą wolontariuszy od lat angażujących się w przygotowanie tej turystycznej imprezy. Zmęczonych marszem turystów witano z radością i częstowano pokrzepiającą, pyszną grochówką. Każdy uczestnik rajdu mógł sobie ponadto wygrzebać z ogniska tytułowego pieczonego ziemniaka, a do kurtki przypiąć okolicznościowy znaczek.

Rajd Pieczonego Ziemniaka popularyzuje piękno Gór Sowich, a wzrastająca z roku na rok liczba jego uczestników świadczy o potrzebie organizacji imprez łączących w sobie elementy poznawcze ze sportem i rekreacją. A jeśli do tego doda się jeszcze kwartę dobrego humoru, podleje chochlą treściwej grochówki, dorzuci smakowitego ziemniaczka upieczonego w żarze ogniska, to uzyskamy efekt wyśmienitej zabawy, która przyciągnie w następnym roku jeszcze większą rzeszę uczestników.