herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Regaty „Pod Żaglami Powiatu”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już w najbliższą sobotę 19 września na przystani Bielawskiego Klubu Żeglarskiego „Wielka Sowa”, odbędą się I Regaty o Puchar Starosty Dzierżoniowskiego „Pod Żaglami Powiatu”.

W programie imprezy między innymi: rywalizacja na wodach Jeziora Bielawskiego reprezentacji gmin powiatu, piknik żeglarski oraz koncert zespołu szantowego. W programie regat zaplanowano również chrzest nowych członków Bielawskiego Klubu Żeglarskiego „Wielka Sowa” oraz nowej łodzi żaglowej.

Rejestracja załóg rozpocznie się o godzinie 10.00, a wyścig załóg wystartuje o godzinie 11.00. Załoga, która tego dnia okaże się najlepsza zdobędzie główną nagrodę czyli Puchar Starosty Dzierżoniowskiego.

Załogi, które uplasują się w pierwszej trójce otrzymają medale, a dla wszystkich uczestników regat przewidziano pamiątkowe dyplomy. Na wydarzenie zapraszamy nie tylko reprezentantów gmin powiatu, ale także wszystkich miłośników żeglarstwa.

W trakcie pikniku będzie dostępne palenisko, więc każdy kto pojawi się w sobotę na przystani, może zabrać ze sobą kiełbaski lub inne przysmaki do upieczenia.