herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Remont ginekologii i endoskopii

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Dobiega końca modernizacja kolejnych pomieszczeń Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie. Pieniądze na sfinansowanie inwestycji przekazał już Zarząd Powiatu poprzez podniesienie kapitału spółki.

Inwestycja objęła budynek Matki i Dziecka w Dzierżoniowie. Na II piętrze przeprowadzono kapitalny remont pomieszczeń oddziału ginekologiczno-położniczego, gdzie m.in. wydzielono łazienki dla pacjentek bezpośrednio z sal chorych. Natomiast na III piętrze  zmodernizowano sale przeznaczone na pracownię endoskopii.

Z ładnych, odnowionych sal mieszkańcy powiatu będą mogli korzystać już w najbliższym czasie. Inwestycja wpłynie na poprawę warunków leczenia, a także przybliży placówkę do spełnienia obowiązujących wymogów.

Zgodnie z zapowiedzią starosty, środki na sfinansowanie tego remontu rozpoczętego w ubiegłym roku będą pochodziły z budżetu powiatu. Głównie na ten cel Zarząd Powiatu podniósł kapitał Szpitala Powiatowego sp. z o.o. w Dzierżoniowie o 350 tys. zł.

– Jednym z zadań, które zaplanowaliśmy do realizacji w 2016 roku, jest wsparcie naszego szpitala, aby mógł się nadal rozwijać – mówi starosta Janusz Guzdek. – Podniesienie udziałów to pierwszy etap. W drugim chcemy poręczyć wykup obligacji na kwotę 2 mln zł, które szpital przeznaczy na kolejne inwestycje mające wpływ na poprawę jakości usług dla pacjentów.

W tym roku szpital planuje m.in. zakup niezbędnego wyposażenia oraz przebudowę parterowego pawilonu położonego między budynkiem głównym a budynkiem administracyjnym na potrzeby pracowni fizjoterapii ambulatoryjnej i szkoły rodzenia.

Zobacz, jak zmienia się szpital – inne inwestycje