herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Dwie powiatowe szkoły w czołówce

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

I Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie ponownie w gronie najlepszych szkół na Dolnym Śląsku! To wynik 18. rankingu miesięcznika „Perspektywy”.

W tym prestiżowym zestawieniu ujęto 50 najlepszych liceów i techników w województwie dolnośląskim.
Wśród liceów 14. miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące w Dzierżoniowie, natomiast wśród techników na 27. miejscu znalazło się Technikum nr 1 w Zespole Szkół nr 1 w Dzierżoniowie. Obie szkoły poprawiły swoją pozycję w czołówce w stosunku do lat ubiegłych.

W rankingu szkół ponadgimnazjalnych brane są pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych, ich wyniki na maturze z przedmiotów obowiązkowych i z przedmiotów dodatkowych, a w przypadku techników również wyniki egzaminu zawodowego.

Wśród najlepszych w Polsce
W rankingu przyznawane są także specjalne znaki jakości dla 500 najlepszych liceów ogólnokształcących i 300 najlepszych techników w kraju.

W ogólnopolskim wykazie I LO w Dzierżoniowie zajęło wysokie 204. miejsce , uzyskując tytuł honorowy „Srebrnej szkoły 2016” oraz srebrną tarczę będącą potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia.

ranking_ILO

Komentarze dyrektorów:

– Tak wspaniały wynik to dla I LO powód do dumy i wielkiej radości, ale ostatecznie najważniejszy jest uczeń i zdolność szkoły do wspomagania go w rozwoju uzdolnień oraz atmosfera, w jakiej rozwija swoje pasje i zainteresowania. Nasze sukcesy mają różne oblicza: artystyczne, naukowe i sportowe. Cieszą nas zarówno zwycięstwa w różnego rodzaju konkursach, jak i znakomita organizacja różnorodnych imprez szkolnych oraz pozaszkolnych. Zadowolenie nie oznacza, że spoczniemy na laurach. Skoro mamy srebrną tarczę, to możemy mieć i złotą… – mówi Grażyna Bajsarowicz, dyrektor I LO w Dzierżoniowie.

– Bycie w pierwszej pięćdziesiątce najlepszych techników województwa dolnośląskiego to zaszczyt dla naszej szkoły, nagroda za podejmowane przez nas działania na rzecz podniesienia jakości nauczania oraz zobowiązanie do dalszej pracy i poprawy wyników – mówi dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Dzierżoniowie Aleksander Koszela. – Uzyskany wynik cieszy nas tym bardziej, że awansowaliśmy o 16 pozycji od naszej ostatniej notacji w rankingu „Perspektyw” i znaleźliśmy się na 27. pozycji rankingu wśród 50 najlepszych techników Dolnego Śląska.

ranking_ZS1