herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Rowerowy kalendarz na 2022 rok z udziałem Powiatu Dzierżoniowskiego

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

13 października na terenie powiatu dzierżoniowskiego odbyła się sesja zdjęciowa z udziałem Moniki Brzeźnej – kolarki szosowej z zawodowej grupy MAT ATOM Deweloper Wrocław. Zdjęcia posłużą jako ilustracje do kalendarza rowerowego na 2022 rok.

Sesja fotograficzna odbyła się na terenie Arboretum Wojsławice oraz w zabytkowych wnętrzach Młyna Hilberta w Dzierżoniowie. Zawodniczka pozowała do zdjęć w towarzystwie zabytkowych rowerów, a cała sesja utrzymana była w stylizacji nawiązujących do lat 30-tych i 60-tych ubiegłego wieku.

W kalendarzu rowerowym na 2022 rok oprócz pochodzącej z naszego powiatu Moniki Brzeźnej, znajdą się zdjęcia wielu znanych kolarzy, w tym między innymi: Czesława Langa, Henryka Charuckiego, Macieja Paterskiego czy Pawła Cieślika.

Do kalendarzy dołączone będą egzemplarze mapy turystycznej powiatu dzierżoniowskiego z zaznaczonymi szlakami rowerowymi i atrakcjami turystycznymi.

Kalendarz w tej konwencji powstaje już od wielu lat i zawsze cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników turystyki rowerowej w całej Polsce. Jest on realizowany przez Fundację Pro Bike & Dance. Po raz pierwszy jednak na zdjęciach pojawią ujęcia wykonane w interesujących miejscach naszego powiatu, które należą do Turystycznej Piątki Powiatu Dzierżoniowskiego.

Z pewnością wpłynie to na promocję zarówno Arboretum Wojsławice i Młyna Hilberta, jak również całego powiatu. Kalendarze wraz z mapkami rowerowymi zostaną przesłane do klubów turystyki rowerowej PTTK, oraz amatorskich grup kolarskich w Polsce.

Udział w sesji zdjęciowej Moniki Brzeźnej, mieszkanki regionu i utytułowanej zawodowej zawodniczki, ma zachęcić mieszkańców i turystów do korzystania ze ścieżek rowerowych powiatu dzierżoniowskiego. Jak bowiem wiadomo rower daje możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu z rodziną, ale także dotarcia do wspaniałych atrakcji turystycznych, które dostępne są na naszym terenie.

TRASY ROWEROWE POWIATU DZIERŻONIOWSKIEGO 

Realizację kalendarza współfinansował Powiat Dzierżoniowski.

Zadanie koordynuje Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich.