herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Rusza akcja Archiwum Pandemii A.D. 2020

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Archiwa Państwowe zapraszają do udziału w akcji, której celem jest stworzenie kolekcji różnego rodzaju materiałów dokumentujących przebieg pandemii wywołanej koronawirusem SASR-CoV-2 w całym kraju.

Materiałami przekazanymi do Archiwum Państwowego mogą być fotografie, filmy, ulotki, wycinki prasowe, nagrania audio itp. Wszystkie dokumenty stworzą zbiór, który w przyszłości będzie mógł służyć następnym pokoleniom jako źródło wiedzy na temat tej niecodziennej sytuacji, w której wszyscy się dzisiaj znajdujemy, a także między innymi jako materiał do badań socjologicznych na temat zmian zwyczajów i zachowań, postrzegania świata i nas samych.

Wszelkie materiały można przekazywać osobiście w jednym z 33 archiwów państwowych i ich 39 oddziałach, uprzednio podpisując stosowną umowę zamieszczoną na stronie internetowej instytucji.

Do dyspozycji jest również specjalny adres e-mail: archiwumpandemii@archiwa.gov.pl, dzięki któremu można uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania związane z akcją Archiwum Pandemii A.D. 2020.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji i wspólnego tworzenia historycznego zbioru dokumentów i różnego rodzaju przekazów.

Więcej informacji na stronie: https://bit.ly/2KTPatp