herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Sanitarna czerwona strefa w całej Polsce

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zgodnie z decyzją rządu cała Polska będzie znajdować się w czerwonej strefie sanitarnej.

plansza na niebieskim tle. Czerwony napis odpowiadający tytułowi informacji.

W związku z tym na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego pojawią się dodatkowe obostrzenia w wielu dziedzinach życia społecznego. Rząd zaostrzył również obostrzenia w samej czerwonej strefie, które do tej pory były mniej restrykcyjne.

Zasady te wchodzą w życie od soboty 24 października.

Jednocześnie premier zaapelował do obywateli o zaplanowanie odwiedzin grobów bliskich z okazji Wszystkich Świętych na inne dni niż tylko 1 listopada. Dzięki temu uda się uniknąć gromadzenia się w jednym dniu znacznej liczby osób na cmentarzach.

Najważniejsze zasady sanitarnej strefy czerwonej:
plansza na niebieskim tle. informacja o obostrzeniach - Maski obowiązkowe wszędzie w przestrzeni publicznej. Szkoły w trybie zdalnym. Ograniczenia dla młodzieży - os do 16 roku życia w godzinach 8-16 przemieszczają się pod opieką dorosłych. Sklepy do 100m2 - 5 osób na 1 kasę, sklepy powyżej 100 m2 - 1 osoba na 25mkw. Wydarzenia sportowe bez publiczności. Wydarzenia kulturalne z udziałem 25% publiczności. Gastronomia tylko na wynos. Kina 25% publiczności. Baseny, siłownie i kluby fitness zawieszona działalność. Kościoły 1 osoba na 7 mkw. Transport 50% miejsc siedzących. Seniorzy zalecenie ograniczania przemieszczania się osób w wieku 70+