herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Śniadanie Wielkanocne Polskiego Związku Niewidomych w Dzierżoniowie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W internacie Zespołu Szkół nr 2 im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Dzierżoniowie odbyło się wielkanocne spotkanie członków Polskiego Związku Niewidomych.

W uroczystości udział wzięli wicestarosta Andrzej Bolisęga, burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski oraz ks. kan. Krzysztof Ambrożej, który poświęcił przygotowane pokarmy.

Spotkanie przebiegało w radosnej, rodzinnej atmosferze; nie zabrakło miłych słów i ciepłych, świątecznych życzeń. Salę wypełnił huczny gwar wspomnień, a na stołach pojawiły się tradycyjne, wielkanocne potrawy.

Tego typu wydarzenia to ważny krok w rozwoju naszego powiatu. Wielkanocne śniadanie nie tylko podtrzymało w naszej społeczności polskie tradycje, ale i zaktywizowało osoby niepełnosprawne. Dedykowane im przedsięwzięcia zachęcają do wychodzenia z domu i pokonywania własnych słabości. Ważną kwestią jest szerzenie wśród społeczeństwa świadomości, że mimo swej ciężkiej sytuacji, niewidomi mogą żyć normalnie i korzystać z wszelkich udogodnień, tak jak osoby zdrowe. Śniadanie miało także zbliżyć do siebie członków związku i umocnić ich więzi.