herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Sowi Bieg przełożony na 6 czerwca 2021 roku

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Od wielu tygodni przyglądaliśmy się sytuacji związanej z rozwojem pandemii koronawirusa. Zagrożenie epidemiologiczne wpłynęło bowiem praktycznie na każdą sferę naszego życia.

Wprowadzone obostrzenia i procedury bezpieczeństwa objęły w dużym stopniu także sport, a w ślad za tym również wydarzenia i imprezy sportowe.

Dla nas jako organizatorów Sowiego Biegu od początku najważniejszą kwestią było bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Tak duże przedsięwzięcie, jak organizacja biegu, którego trasa przebiega przez trzy miasta, wymaga od nas odpowiedzialności i działania zgodnego z prawem, ale także z własnymi przekonaniami. Wzięliśmy pod uwagę wszystkie okoliczności i po wspólnej konsultacji z władzami powiatu oraz miast Bielawy, Dzierżoniowa i Pieszyc, a także z Bielawską Akademią Biegania, podjęliśmy trudną, ale jedynie słuszną w tym momencie decyzję.

Organizację Sowiego Biegu przekładamy na 6 czerwca 2021 roku. Nie możemy ryzykować zdrowia biegaczy, osób organizujących wydarzenie i kibiców. Zdrowie jest przecież najważniejsze.

Jedno pozostaje niezmienne – pierwsza edycja Sowiego Biegu będzie naprawdę wyjątkowa. Będą dodatkowe niespodzianki, nagrody dla uczestników i wspaniała atmosfera. Jak wiemy będzie to pierwsza edycja Sowiego Biegu, więc 6 czerwca 2021 ugościmy biegaczy w sposób, który zapamiętają na długo. Dlatego warto zostać z nami!

Pakiety startowe, które uczestnicy wykupili na ten rok, obowiązywać będą 6 czerwca 2021 roku.
Oczywiście osoby, które będę sobie tego życzyć, otrzymają zwrot kosztów opłaty startowej. W tej sprawie należy kontaktować się mailowo pisząc na adres: promocja@dzierzoniow.pl. Termin rezygnacji z pakietów startowych jest do 30 czerwca 2020 roku.

Uwaga! Jak już wcześniej napisaliśmy, na posiadaczy pakietów startowych będą czekać niespodzianki. Jedną z nich możemy zdradzić już teraz. Warto zostać z nami i nie rezygnować z pakietów startowych, ponieważ wszystkie osoby zapisane na nasze wydarzenie, chcielibyśmy zaprosić do udziału w Wirtualnym Sowi Biegu. Odbędzie się on 7 czerwca tego roku, czyli w dzień kiedy planowaliśmy start imprezy przed koronawirusem.

Każdy posiadacz pakietu startowego, który weźmie w nim udział i przebiegnie 12 km otrzyma od nas oryginalny, odlewany medal, który przygotowaliśmy na Sowi Bieg. Warunkiem jest oczywiście brak rezygnacji z pakietu startowego. Więcej szczegółów, w tym regulamin imprezy już wkrótce.