herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Życzenia dla wszystkich Strażaków z powiatu dzierżoniowskiego złożył starosta dzierżoniowski.

Szanowny Pan
bryg. mgr inż. Mariusz Piasecki
Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie

Z okazji „Dnia Strażaka” mam zaszczyt złożyć na Pana ręce najlepsze życzenia dla wszystkich Strażaków z Powiatu Dzierżoniowskiego. W imieniu naszego samorządu dziękuję za poświęcenie i odwagę z jaką na co dzień ratujecie ludzkie życie, zdrowie i mienie. Dzięki Państwa postawie strażacki mundur od dziesięcioleci jest symbolem męstwa, odpowiedzialności i niezawodności.

Te cechy sprawdziły się nie tylko podczas akcji gaśniczych i ratunkowych, ale także w dzisiejszych bardzo trudnych czasach, w których nasz kraj dotknęła epidemia koronawirusa. Strażacy pracują bowiem ramię w ramię z personelem medycznym i innymi służbami mundurowymi na pierwszej linii walki z tą chorobą. I za to chcę również serdecznie podziękować całej jednostce Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie oraz wszystkim Strażakom Ochotnikom.

W dzień strażackiego święta oddaję także hołd wszystkim osobom, którzy pełniąc tę trudną służbę polegli w akcjach gaśniczych. To właśnie oni przypominają, jak niebezpiecznych zadań podejmują się Strażacy ratując zdrowie i życie mieszkańców.

Z okazji „Dnia Strażaka” życzę Wam bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Niech Św. Florian zawsze otacza Strażaków i ich rodziny swoją opieką.

Grzegorz Kosowski
Starosta Dzierżoniowski