herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Sowiogórskie Rodeo za nami

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

28 maja w Jodłowniku odbyło się pierwsze Sowiogórskie Rodeo. Profesjonalne pokazy jazdy konnej w stylu western przyciągnęły wielu mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego i okolic.

zdjęcie wicestarosty i wójta z wszystkimi startującymi kowbojami

Na jeden dzień teren przy boisku sportowym w Jodłowniku zamienił się w prawdziwą arenę rodeo. Przybyli goście podziwiali piękne konie i umiejętności kowboi z rancz z okolic powiatu dzierżoniowskiego. Na rodeo zaprezentowali się jeźdźcy z Ranch Overo z Nowej Rudy, Rancho Peczudo z Łomnicy, Ranczo Siódmy Koń z Błotnicy.

Wydarzenie otworzyli wicestarosta Andrzej Bolisęga i wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, którzy podziękowali wszystkim uczestnikom rodeo oraz wręczyli im pamiątkowe statuetki.

Podczas wydarzenia można było przyjrzeć się profesjonalnym przejazdom czołowych polskich zawodników w konkurencjach western. Zaprezentowano cztery najbardziej popularne konkurencje rodeo: pole bending, czyli wyścig pomiędzy sześcioma tyczkami, barrel racing – konkurencja polegająca na jak najszybszym przejeździe dookoła 3 beczek, hats – wyścig o kapelusz oraz dummy roping – łapanie sztucznej krowy na lasso.

Poza ekscytującymi pokazami jazdy w stylu western na najmłodszych czekały prawdziwie jeździeckie zabawy, takie jak rzut podkową i rzut lassem, malowanie twarzy oraz przejażdżka na kucyku. Każdy z uczestników miał okazję spróbować smakołyków przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Gminy Dzierżoniów.