herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Sowiogórskie Rodeo

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już 28 maja teren obok boiska sportowego w Jodłowniku na kilka godzin zamieni się na prawdziwą arenę rodeo. Tego dnia prawdziwi kowboje i kowbojki pojawią się w powiecie dzierżoniowskim.

Wydarzenie będzie wypełnione profesjonalnymi i widowiskowymi pokazami czołowych zawodników w konkurencjach western, atrakcjami dla dzieci i dorosłych oraz pysznymi smakołykami przygotowanymi przez lokalne koła gospodyń. Udział w wydarzeniu to niepowtarzalna okazja do zapoznania się profesjonalnym strojem jeźdźców i koni, a także zasadami obowiązującymi w poszczególnych konkurencjach western takich jak:

• Pole bending
• Barrel racing
• Hats
• Dummy roping

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Na to niezwykłe widowisko zapraszają Powiat Dzierżoniowski i Gmina Dzierżoniów.
Wydarzenie koordynuje Biuro Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

Umiejętności swoje oraz swoich koni zaprezentują właściciele trzech rancz znajdujących się w sąsiedztwie powiatu dzierżoniowskiego. Na każdym z nich można spróbować swoich sił w siodle i nauczyć się jazdy konnej w stylu western. Rancza, które zaprezentują się podczas Sowiogórskiego Rodeo:

Rancho Peczudo znajdujące się w Łomnicy.
Właściciele od lat zajmują się hodowlą koni oraz bydła, a pasja do hodowli i sportu jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ranczo organizuje rajdy konne i zawody, a zawodnicy osiągają wiele sukcesów na ogólnopolskich arenach i są wielokrotnymi mistrzami Polski. Jako jedyne ranczo na Dolnym Śląsku są organizują letni wypęd bydła na pastwiska i jesienny spęd za pomocą koni. Bliskość rancza od granicy z Czechami umożliwia podziwianie widoków z końskiego grzbietu zarówno po stronie polskiej jak i czeskiej. Adres: Łomnica, ul. Sudecka 35, 58-340 Głuszyca, tel.: Marcin: 669418460, Mariusz: 665116629, Agnieszka: 748808362.

Ranch Overo znajdujące się na Górze Świętej Anny w Nowej Rudzie.
To wymarzone miejsce dla miłośników koni, przyrody i kowbojskiego klimatu. Ranczo ma charakter sportowo-hodowlany. Organizuje zawody w stylu western & rodeo, górskie rajdy konne oraz treningi sportowe w konkurencjach rodeo takich jak łapanie na lasso czy zapędzanie cielaków.
Adres: Ranch Overo, Góra Anny 10, 57-400 Nowa Ruda, tel.: Wiktoria: 697 379 383, Kornel: 509 469 496

Ranczo Siódmy Koń. Ranczo znajduje się w Błotnicy, niedaleko Złotego Stoku.
Właściciele zajmują się nauką jazdy w stylu western, treningami, organizacją imprez okolicznościowych oraz obozów jeździeckich dla dzieci i młodzieży. Adres: Błotnica, 57-250 Złoty Stok
Sara: 607296488, Arleta: 727605742, Agroturystyka imprezy zorganizowane Aneta: 725876675