herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

„Poznajemy Gwiazdy w Arboretum Wojsławice” za nami

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Dzięki współpracy Uniwersytetu Wrocławskiego, Arboretum Wojsławice i Powiatu Dzierżoniowskiego 12 maja odbyło się wyjątkowe wydarzenie pod nazwą „Poznajemy Gwiazdy w Arboretum Wojsławice”.

śpiewający chór

O godzinie 20:00 w Arboretum Wojsławice, po raz pierwszy w historii Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Na folwarku uczestników powitał Zygmunt Kącki, dr hab., prof. Uniwersytetu Wrocławskiego oraz zastępca dyrektora OBUWr Tomasz Dymny.

zbliżenie na dyrektora ogrodu botanicznego i jego zastępcę

Uczestnicy wydarzenia wybrali się na wieczorny spacer po ogrodzie, który poprowadził zastępca dyrektora OB UWr Tomasz Dymny. Następnie na czereśniowym wzgórzu wraz ze zmierzchem, Chór Kameralny Ostinato z Wrocławia wyjątkowym koncertem „Już się zmierzcha – ze śpiewem wśród gwiazd” wprowadził uczestników w niesamowity nastrój. Wraz z panującym zmrokiem i pojawiającymi się gwiazdami o tajemniczym świecie gwiazd niezwykle ciekawie opowiedział bielawski fizyk Adam Domagała.

Uczestnicy spacerujący po ogrodzie o zachodzie słońca

Na koniec spotkania zapłonęły dziesiątki pochodni, które rozświetliły drogę powrotną. Wydarzenie zakończyło się wspólnym ogniskiem przy którym nie zabrakło gorącej herbaty oraz ciasteczek, przygotowanych specjalnie na tę okazję, przez Panie pracujące w Arboretum Wojsławice.