herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Sportowy powiat dzierżoniowski

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiat dzierżoniowski stawia na sport i rozpoczyna cykl turniejów skierowanych do dzieci i młodzieży w różnych dyscyplinach.

Akcja ma na celu promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród młodych ludzi. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa zachęci uczniów do czynnego uprawiania sportu oraz do odkrywania w sobie nowych pasji i zainteresowań – mówi wicestarosta Andrzej Bolisęga.

Każde zawody, które w ciągu najbliższych miesięcy zostaną zorganizowane zakończą się turniejami finałowymi. Ich zwycięzcy zdobędą tytuły mistrzów powiatu dzierżoniowskiego.

Pierwsze sportowe zmagania już za chwilę, bowiem 2 grudnia odbędzie się finałowy turniej siatkówki chłopców o mistrzostwo powiatu dzierżoniowskiego w kategorii szkół średnich.

O puchar starosty rywalizować będą drużyny z Liceum Ogólnokształcącego w Bielawie, I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie oraz Zespołu Szkół nr 1 w Dzierżoniowie.
Turniej odbędzie się w hali sportowej bielawskiego LO, a jego początek zaplanowano na godzinę 9:00. Zapraszamy więc do aktywnego kibicowania siatkarzom.

Już teraz zapraszamy również do udziału i kibicowania uczestnikom turnieju o mistrzostwo powiatu dzierżoniowskiego w koszykówce, który odbędzie się 19 grudnia.

W imprezie, która ma 27-letnią tradycję, wystartują uczniowie szkół średnich i podstawowych z terenu całego powiatu. Organizatorem wydarzenia jest Liceum Ogólnokształcące w Bielawie. Więcej informacji już niebawem.