herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

„Stop używkom i uzależnieniom”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

To temat konkursu dla dzieci i młodzieży, którego finał odbył się 4 grudnia w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Jednym ze współorganizatorów było Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży z terenu powiatu dzierżoniowskiego. Uczniowie szkół podstawowych z klas od IV do VII wykonywali prace plastyczne dowolną techniką, natomiast młodzież ze szkół ponadpodstawowych miała za zadanie nakręcenie krótkiego filmu. Tematem prac było przedstawienie problemu stosowania używek i uzależnień.

Na konkurs napłynęło 50 prac plastycznych i 7 filmów. Laureatami konkursu spośród uczniów szkół podstawowych zostały: Martyna Duda i Julia Oświecińska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dzierżoniowie oraz Karolina Stasiuk z SP nr 3 w Dzierżoniowie.

Natomiast najlepsze filmy, zdaniem jury, wykonały drużyny z I Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie w składzie: Kinga Najdek, Julia Martowłos i Nikola Warzycha, a także z Zespołu Szkół i Placówek Szkolenia Zawodowego w Bielawie w składzie: Agnieszka Gałązka i Katarzyna Cis.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy na temat negatywnych skutków uzależnień, propagowanie zdrowego stylu życia oraz postaw asertywnych przy kontakcie z używkami wśród dzieci i młodzieży.

Konkurs zrealizowany był w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok”. Jego organizatorami byli: Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie, Urząd Miasta w Dzierżoniowie, Stowarzyszenie „Bezpieczna Gmina – Bezpieczny Powiat”, Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie oraz Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów przy KPP w Dzierżoniowie.

Wyróżnione filmy: