herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Stowarzyszenie Zespołu Williamsa zaprasza do współpracy

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Stowarzyszenie Zespołu Williamsa z siedzibą w Bielawie, jest organizacją pozarządową, zrzeszająca ludzi z rzadką chorobą genetyczną o nazwie Zespołu Williamsa-Beurena. Choroba ta zaliczana jest do wieloukładowych zaburzeń rozwojowych i występuje średnio 1 raz na ok 20000 urodzeń.

Głównymi jej objawami są zaburzenia funkcji motorycznych, zaburzenia mowy, lęki emocjonalne, wady układu krążenia, zaburzenia przewodu pokarmowego oraz najważniejsze, szeroko rozumiane zaburzenia rozwojowe. Do stowarzyszenia należy obecnie ok. 150 rodzin dzieci z ZW z całego kraju.

Bielawskie Stowarzyszenie zachęca wszystkie osoby z powiatu dzierżoniowskiego dotknięte tą chorobą oraz ich rodziny do nawiązania współpracy. Stowarzyszenie Zespołu Williamsa z siedzibą w Bielawie chciałoby integrować osoby chorujące na tę chorobę oraz oferuje pomoc w wielu problemach dnia codziennego.

W celu uzyskania dokładniejszych informacji zapraszamy na stronę internetową www.zespolwilliamsa.org, profil FB lub do kontaktu pod adresem zespol.williamsa@gmail.com.