herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Strzelali z łuku i z wiatrówki

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Pierwsze Tatarki Gilowskie spotkały się z dużym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. Jedną z atrakcji pikniku rodzinnego był dwubój strzelecki zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie.

W sobotę 9 czerwca w Gilowie po raz pierwszy odbył się piknik rodzinny Tatarki Gilowskie, podczas którego zorganizowano zawody sportowe oraz gry i zabawy dla najmłodszych.

– Tatarkami Gilowskimi rozpoczynamy współpracę ze Stowarzyszeniem Legendarna Wieś Gilów – mówi Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. – Nazwa imprezy nawiązuje do położenia wsi oraz do historii Tatarów, którzy przebywali na tym terenie. Stąd też pomysł na strzelanie z łuku.

Jedną z konkurencji był otwarty dwubój strzelecki, w którym trzynaście trzyosobowych drużyn strzelało z łuku i z wiatrówki. Zwyciężyła drużyna TKKF SOWA w składzie: Waldemar Kalisz, Krzysztof Cukiernik i Tadeusz Flisowski. 2. miejsce zajęła drużyna LKS DOBROCIN II w składzie: Agnieszka Skorupa, Sławomir Skorupa i Tomasz Stroka, a trzecie POTUPASY w składzie: Katarzyna Potuszyńska, Kacper Poturzyński i Paweł Potuszyński.

Dyplomy, puchary i nagrody laureatom wręczyli: wicestarosta Marek Piorun, przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Niemcza Monika Szymańska-Śledź oraz burmistrz Miasta i Gminy Niemcza Grzegorz Kosowski.

W programie pikniku były także biegi przełajowe, zawody rowerowe oraz inne konkurencje na boisku sportowym.

Imprezę zorganizowali wspólnie: Wydział Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Miasto i Gmina Niemcza, Stowarzyszenie Legendarna Wieś Gilów, Ludowy Klub Sportowy w Gilowie, Sołectwo Gilów oraz OSP Gilów.