herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Studnia – woda – życie. Pomoc w pogłębieniu studni

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Nieraz przekonaliśmy się, że w trudnych sytuacjach na mieszkańców Powiatu Dzierżoniowskiego można liczyć. Tym razem Państwa wsparcia potrzebuje Ośrodek Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Gilowie.

Ośrodek dosłownie stoi na krawędzi, ponieważ boryka się z brakiem funduszy oraz z brakiem wody czerpanej ze studni. Schronisko umieszczone jest w pięknej okolicy, jednak daleko od zabudowań i nie ma wodociągu, który doprowadzałby świeżą wodę.

15-metrowa studnia, która znajduje się na terenie jest mocno zamulona i zbiera mało wody. Na odmulenie, pogłębienie i zapewnienie zwierzętom bieżącej wody, potrzeba około 2 000 zł.
Jednak woda to nie jedyny problem schroniska, które boryka się także z zadłużeniem u lekarzy weterynarii. Ośrodek Pomocy dla Zwierząt Niechcianych i Porzuconych w Gilowie prosi o pomoc w tych trudnych czasach.

Jak wesprzeć stowarzyszenie? Można to zrobić poprzez serwis zrzutka.pl i przekazać nawet drobną kwotę na akcję „Studnia – woda – życie. Pomoc w pogłębieniu studni”. Liczy się każdy grosz.
Powiat Dzierżoniowski zachęca do pomocy schronisku.