herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Modernizacja mostu w Mościsku

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Pod koniec lipca rozpoczęła się modernizacja mostu w Mościsku. Jest to zaawansowane zadanie inwestycyjne, które za kwotę blisko 1 mln złotych realizuje Powiat Dzierżoniowski.

Według harmonogramu prace potrwają do 16 listopada, więc w tym rejonie wprowadzono objazd dla kierowców. Inwestycja finansowana jest w 30% ze środków samorządu (295.572,16 zł, w tym pieniądze otrzymane z Nadleśnictwa Świdnica), a w 70 % z Funduszu Dróg Samorządowych (689.668,36 zł).

Przebudowa prowadzona na największym moście położonym na drogach zarządzanych przez Powiat Dzierżoniowski, polega między innymi na wykonaniu nowej nawierzchni, odnowieniu i wzmocnieniu wsporników podchodnikowych oraz przęseł.

Ponadto wykonane zostaną nowe dojazdy i dojścia do mostu, zamontowane będą nowe urządzenia dylatacyjne, a także naprawione zostaną powierzchnie boczne i dolne mostu. Naprawie ulegną również spoiny w przyczółkach i filarach. Pojawią się także nowe balustrady ochronne.

Celem inwestycji jest przede wszystkim poprawa stanu technicznego mostu, a przez to również zadbanie o bezpieczeństwo kierowców. O przebiegu prac będziemy informować na bieżąco.