herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Światowy Dzień Adopcji

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Rodzina, miłość i szczęście – to wartości, których każdy z nas powinien w życiu doświadczyć. Niestety jeśli chodzi o życiowy fundament czyli rodzinę, nie wszystkim jest on dany.

Zdjęcie z lotu ptaka z widokiem na teren powiatu. Zdjęcie przykrywa napis reklamujący akcję.

To szczególnie przykre, gdy pomyślimy o dzieciach, które dorastają nie mając oparcia w swoich najbliższych. Możemy to zmienić i sprawić by los najmłodszych odmienił się na lepsze.

9 listopada obchodzimy Światowy Dzień Adopcji, którego pomysłodawcą jest Hank Forener, założyciel platformy AdoptTogether.org, która wspiera procesy adopcyjne. 9 listopada  jest więc doskonałą okazją do popularyzowania idei adopcji.

Symbolem tego dnia jest rysunek uśmiechniętej twarzy umieszczony na dłoni. Do promocji wspomnianej akcji włączył się również Powiat Dzierżoniowski, który zachęca wszystkich, którzy mają taką możliwość, do stworzenia dzieciom prawdziwego domu.

Oprócz tego zachęcamy do wspierania i popularyzacji Światowego Dnia Adopcji. Wystarczy narysować uśmiechniętą buzię na swojej dłoni, wykonać zdjęcie i umieścić je wraz z krótkim opisem w mediach społecznościowych.

Osoby z Powiatu Dzierżoniowskiego, które są zainteresowane adopcją, mogą kontaktować się z Archidiecezjalnym Ośrodkiem Adopcyjnym we Wrocławiu – ul. Katedralna 4/12, tel. 71 327 11 03 lub z Dolnośląskim Ośrodkiem Polityki Społecznej, ul. Trzebnicka 42/44 we Wrocławiu, tel. 71 770-42-20.