herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

4 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt. Z tej okazji przypominamy, że w dwóch schroniskach na terenie powiatu dzierżoniowskiego na swój własny kąt i miłość czeka wiele kotów i psów.

W ten szczególny dzień Schronisko „Azyl” w Dzierżoniowie odwiedził wicestarosta Andrzej Bolisęga, aby porozmawiać o problemie bezdomności zwierząt. Starosta przekazał również zapas karmy ufundowany przez pracowników Starostwa Powiatowego.
Bezdomne zwierzęta obchodzą swoje święto od 2010 roku. Za każdym razem jest to dobra okazja żeby zaapelować o rozważną adopcję czworonogów. Pracownicy schronisk w Dzierżoniowie i Gilowie chętnie doradzą oraz pomogą wybrać odpowiedniego dla nas psa lub kota. Jedno jest pewne, adoptowany zwierzak będzie wiernym członkiem rodziny, a swoją wdzięczność okaże w sposób wyjątkowy.

Jeśli ktoś jednak nie może adoptować psa lub kota, może im pomóc w inny sposób – ufundować karmę lub po prostu wspomóc dane schronisko finansowo.
Uwaga, z okazji Światowego Dnia Bezdomnych Zwierząt, schronisko w Gilowie zaprasza na Dzień Otwarty. Wydarzenie odbędzie się 7 kwietnia w godzinach od 11.00 do 16.00.