herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Już jutro 27 lutego obchodzimy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych. To świetna okazja aby podziękować wszystkim stowarzyszeniom, fundacjom czy klubom sportowym za działalność społeczną.

Trzeba przyznać, że w Powiecie Dzierżoniowskim istnieje duża liczba stowarzyszeń, które funkcjonują i odnoszą sukcesy praktycznie w każdej sferze życia społecznego.

Dzięki zaangażowaniu ich członków dzieci, młodzież, ale także dorośli mieszkańcy regionu mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania między innymi w dziedzinie sportu, kultury i sztuki. I to właśnie za to wszystkim przedstawicielom trzeciego sektora należą się wielkie słowa podziękowania. Dla zainteresowanych działalnością organizacji pozarządowych w Powiecie Dzierżoniowskim zapraszamy na stronę internetową pow.dzierzoniow.pl do zakładki „Dla NGO”.

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych został ustanowiony 17 kwietnia 2010 roku przez 12 państw Bałtyckiego Forum Organizacji Pozarządowych. Pierwsze obchody odbyły się 27 lutego 2014 roku w Helsinkach.