herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Światowy Young Talent 2017 w powiecie dzierżoniowskim

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Po raz dziewiąty 8 maja odbyła się uroczysta gala Style Masters w Brukseli. Uczestniczyło w niej 4000 fryzjerów z całego świata. Niebywałym sukcesem gala zakończyła się dla ucznia Zespołu Szkół nr 2 w Dzierżoniowie Mateusza Milejskiego. Otrzymał on bowiem tytuł Young Talent 2017.

W swojej konkurencji musiał do pokonania 150 młodych, utalentowanych fryzjerów z całego świata. Każdy z fryzjerów-stylistów miał zaprezentować trzy stylizacje, czyli fryzury, stroje i makijaże. Całość musiała ze sobą idealnie współgrać. Po przygotowaniu stylizacji modelkę trzeba było jak najciekawiej sfotografować, a fotografia miała być czarno-biała. W kategorii Young Talent młodzi styliści, zwycięscy etapów krajowych, na konkurs w Brukseli dostarczali jedynie fotografie. Faktyczne układanie fryzur na oczach jurorów dotyczyło tylko zawodowych stylistów.

– Ta nagroda jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Do teraz nie wierzę, że ją dostałem. Bardzo się cieszę i wiem, że może mi ona pomóc w dalszym życiu – stwierdza po powrocie do szkoły Mateusz Milejski. – Pojawiły się też już propozycje pracy, ale na razie zastanawiam się i nie podjąłem decyzji do będę robił dalej. Myślę, że zostanę jeszcze jakiś czas w bielawskim salonie, w którym pracuję, a potem założę własny. Chciałbym tez zdobyć tytuł mistrzowski.

To nie pierwszy konkurs Mateusza, choć na pewno pierwszy o tak wielkim zasięgu. Na zdjęciach zwycięskich stylizacji prezentuje się Anna Kędziora, koleżanka, z którą tańczy i śpiewa w ZPiT Poloneziaki w Bielawie. – Z Anią byliśmy już chyba na trzech konkursach, ale to nie jest moja stała modelka. W zależności od pomysłu proponuję współpracę także innym znajomym. Złożyłem już zgłoszenie na kolejny konkurs i tam pozować mi będzie inna modelka – mówi Mateusz Milejski.

Mateusz w tym roku kończy szkołę. Praktyki zawodowe odbywa w Salonie Fryzjerskim Jola w Bielawie. Od dawna nie brakuje mu klientek, które schodząc z fotela z nową fryzurą już zapisują się na kolejną wizytę. – Jak klientka jest odważna to lubię coś powariować, ale bardziej wolę naturalność i delikatność w fryzurach – stwierdza.

Sukces Mateusza, to także ogromny sukces szkoły, która od początku nauki wspierała go w jego pasji i dążeniach do osiągnięcia doskonałości w wymarzonym zawodzie.