herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Święto Niepodległości na sportowo

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

2 listopada w Dzierżoniowie odbył się XIX Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy dziewcząt i chłopców w stylu wolnym, który został zorganizowany z okazji Święta Niepodległości. W zawodach rywalizowało 70 zapaśników i zapaśniczek z 12 klubów z Polski oraz Czech. Wśród uczestników nie zabrakło zawodników UKS Iron Bulls Bielawa.

Klub z Bielawy reprezentowali: Weronika Smaczyńska (62 kg SP 10 Bielawa), Patrycja Smaczyńska (58 kg SP 10 Bielawa), Klaudia Smaczyńska (66kg SP 10 Bielawa), Karol Kurbiel (38 kg SP 10 Bielawa), Maciej Wilk (75 kg SP 4 Bielawa), Michał Łakomski (41 kg SP 4 Bielawa), Sofia Savina (58 kg SP 10 Bielawa), Weronika Stasiek (50 kg SP 10 Bielawa), Klaudia Kutyba (33 kg), Nikola Kucyk (58 kg Cech Rzemiosł Różnych) oraz Joanna Nowak (66 kg SP 10 Bielawa).

Najlepiej zaprezentowała się Weronika Smaczyńska, która wywalczyła złoty medal w kategorii do 62 kilogramów. Srebrne medale wywalczyły w kategorii do 33 kg Klaudia Kutyba oraz Joanna Nowak. Brązowe krążki zdobyli: Klaudia Smaczyńska, Sofia Savina, Karol Kurbiel i Maciej Wilk.
Piąte miejsca w zawodach zajęli: Nikola Kucyk, Weronika Stasiek, Patrycja Smaczyńska oraz Michał Łakomski.

Zawody miały charakter szkoleniowy, ponieważ od 8 listopada Iron Bulls Bielawa bierze udział w czterodniowym obozie w Spalonej, przygotowującym do Mistrzostw Polski Młodziczek w Dzierżoniowie.