herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Sytuacja powodziowa w Powiecie Dzierżoniowskim – aktualizacja (godzina 12:00)

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

22 sierpnia odbyło się kolejne posiedzenie gminnego i powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Podczas spotkania podsumowano działania służb w miniony weekend oraz omówiono bieżącą sytuację powodziową na terenie powiatu dzierżoniowskiego.
Z informacji uzyskanych przez Komendę Powiatową Straży Pożarnej, Komendę Powiatową Policji oraz Zarząd Dróg Powiatowych wynika, że niemal wszystkie drogi są już przejezdne.

Stan rzeki Piława wynosi obecnie 240 cm, a należy przypomnieć, że w najtrudniejszym momencie stan wody w rzece osiągał 350 cm. Mimo ciągle padającego deszczu sytuacja na rzece Piława normuje się.

Największe zagrożenie nadal występuje w gminie wiejskiej Dzierżoniów. Straż Pożarna najwięcej interwencji podejmowała w miejscowościach: Uciechów, Włóki, Tuszyn, Nowizna i Piława Dolna. Na chwilę obecną problem związany z podtopieniami odnotowano w rejonie ulicy Zielonej w Mościsku oraz we Włókach, gdzie woda zalała drogę w kierunku Świdnicy.

Decyzją członków Zespołu Zarządzania Kryzysowego zdecydowano o podtrzymaniu alarmu przeciwpowodziowego na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego.
Nadal dostępne są również telefony alarmowe, na które można dokonywać zgłoszeń:
– 513 184 664 (dla mieszkańców Dzierżoniowa),
– 698 618 702 (dla mieszkańców powiatu).

Kolejne posiedzenie połączonych Zespołów Zarządzania Kryzysowego odbędzie się we wtorek lub w środę. Wszystko zależy od sytuacji pogodowej, jaka będzie występować w nocy z poniedziałku na wtorek.
Więcej informacji będziemy podawać w miarę rozwoju sytuacji.