herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Szkoły podstawowe powalczą o puchar starosty

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W piątek 29 maja odbędzie się IV Powiatowy Mityng Lekkoatletyczny. Wyłoni on nie tylko najlepszych uczniów szkół podstawowych w powiecie w trzech konkurencjach, ale także najbardziej wysportowaną szkołą, która zdobędzie Puchar Starosty Dzierżoniowskiego.

Podczas mityngu uczniowie szkół podstawowych zmierzą się w trzech konkurencjach – bieg na 60 m, skok w dal i bieg sztafetowy 6X120 m. Zawody zostaną rozegrane wśród dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach wiekowych – rocznik 2002, 2003 oraz 2004 i młodsi.

W trakcie zawodów prowadzona będzie klasyfikacja drużynowa. Punkty do niej zdobywać będą zawodnicy w każdej kategorii z miejsc 1-6 oraz sztafety z miejsc 1-6. Reprezentacja szkoły, która zajmie 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej, zdobędzie Puchar Starosty Dzierżoniowskiego.

Mityng odbędzie się w piątek 29 maja w Gimnazjum nr 1 w Bielawie przy ul. Brzeżnej 48. Udział reprezentacji szkoły należy potwierdzić do 28 maja.

Prawo startu mają zawodnicy wytypowani przez szkoły. Zgłoszenia można nadsyłać do czwartku 28 maja na e-mail: gim1bielawa@interia.pl, faksem na nr 74 645 22 02 lub osobiście w dniu startu do biura zawodów do godziny 9.30.

Koordynatorem zawodów jest Jarosław Szeremeta, a organizatorami: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie, ULKS ,,MUFLON” Bielawa, Gimnazjum nr 1 Bielawa, OSiR Bielawa oraz PZ LZS Dzierżoniów.

Komunikat organizacyjny