herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Modernizacja drogi Jaźwina – Uciechów

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Na przełomie maja i czerwca rozpocznie się kolejna powiatowa inwestycja drogowa. Będzie to modernizacja drogi prowadzącej od Jaźwiny do Uciechowa. To drugie zadanie, na które powiat dzierżoniowski pozyskał połowę potrzebnej kwoty z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, czyli tak zwanych „schetynówek”.

– Droga z Jaźwiny do Uciechowa jest obecnie jedną z najbardziej zniszczonych dróg w naszym powiecie. Cieszę się, że udało nam się pozyskać dotację, która umożliwi jej remont już w tym roku, a tym samym poprawi bezpieczeństwo i komfort kierowców – mówi starosta Janusz Guzdek.

Inwestycja obejmie położenie nowej, wzmocnionej nawierzchni na długości 3,5 km – od Jaźwiny do skrzyżowania z ul. Wylotową w Uciechowie. Poza tym zostaną wykonane elementy bezpieczeństwa – słupki prowadzące z odblaskami, lustro oraz oznakowanie poziome i pionowe.

Koszt zadania wyniesie ponad 1 mln zł. Na jego realizację powiat dzierżoniowski pozyskał dotację ze „schetynówek” w wysokości 500 tys. zł. Poza tym zadanie wesprą dwie gminy, przez które przebiega droga, czyli Łagiewniki i Dzierżoniów, po 100 tys. zł. Pozostałe środki w kwocie 300 tys. zł będą pochodziły z budżetu powiatu.

Inwestycję zrealizuje firma Bisek – Asfalt z Kostomłotów. Prace rozpoczną się na przełomie maja i czerwca. Ich finał planowany jest na koniec lipca.