herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie dba o bezpieczeństwo pacjentów i personelu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

W związku z nowymi przepisami polskie szpitale musiały tak zorganizować pracę swoich Izb Przyjęć, aby zapewnić bezpieczną segregację i separację pacjentów z podejrzeniem COVID-19.

W celu spełnienia powyższych wymogów, większość szpitali niezakaźnych, zmuszona była do skorzystania z namiotów dostarczanych przez Państwową Straż Pożarną.

Z uwagi na wprowadzony przez Ministra Zdrowia na początku marca 2020 roku zakaz  świadczenia usług w Dziale Fizjoterapii Ambulatoryjnej, w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie wykorzystano budynek Fizjoterapii do stworzenia dużo bardziej komfortowych warunków dla pacjentów przyjmowanych z podejrzeniem COVID – 19.

Wydzielono więc tutaj strefę dla pacjentów bezobjawowych, zgłaszających kontakt z osobą zarażoną, strefę dla pacjentów skąpoobjawowych oraz strefę z ostrymi objawami zakażenia, wobec których konieczne będzie wdrożenie postępowania ratującego życie. Wszyscy oni muszą być na czas pobytu w szpitalu izolowani.

Zgodnie z oczekiwaniami Ministerstwa Zdrowia, wspomniani pacjenci będą musieli przebywać w szpitalu w Dzierżoniowie do czasu potwierdzenia bądź wykluczenia zachorowania na COVID-19.

Jeśli konieczna będzie czasowa hospitalizacja osób chorych na COVID-19, zanim trafią one do szpitala zakaźnego, warunki lokalowe oraz specjalnie opracowana do tego celu  procedura opieki lekarsko-pielęgniarskiej, są dużo lepsze niż te, które powszechnie zastosowano w większości szpitali w Polsce.