herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

1.800.000 złotych dla powiatu dzierżoniowskiego na inwestycje drogowe

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Powiat dzierżoniowski zdobył ponad 1,8 mln złotych ze środków zewnętrznych na inwestycje drogowe. Pieniądze, jakie zasilą budżet powiatu pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych, a listę zatwierdzonych do dofinansowania zadań opublikował 16 kwietnia Wojewoda Dolnośląski.

Dzięki dofinansowaniu przebudowana będzie droga powiatowa na odcinku Niemcza – Podlesie oraz zostanie zmodernizowany most nad rzeką Piławą w Mościsku. Łączna wartość zadań to około 2,6 mln złotych.

W ramach pierwszej inwestycji powiat dzierżoniowski wykona nową nawierzchnię drogi łączącej Niemczę z Podlesiem, na odcinku o długości 2,5 km. Obecnie ten fragment drogi jest bardzo zniszczony, co wpływa na komfort i bezpieczeństwo kierujących.

Planowany jest remont drogi od miejsca, gdzie kończy się teren nieczynnej linii kolejowej Łagiewniki – Piława Górna, do mostu nad rzeką Ślęzą w Podlesiu.

Inwestycja rozpocznie się po przeprowadzeniu procedury przetargowej i powinna się zakończyć jesienią tego roku. Przewidywany koszt inwestycji to 1.432.383 zł, z czego 70% zostanie sfinansowana ze środków zewnętrznych.

Pozyskane środki umożliwią również wykonanie modernizacji mocno zniszczonego mostu nad rzeką Piławą w Mościsku. Według planu wyremontowana zostanie praktycznie cała konstrukcja mostu oraz wykonana będzie nowa nawierzchnia jezdni.

Łączna wartość inwestycji szacowana jest na 1.182.985 zł, a 70% kosztów zostanie pokryta ze środków zewnętrznych.
Inwestycja jest bardzo wyczekiwana przez mieszkańców, ponieważ stan techniczny mostu oceniany jest jako przedawaryjny.

Gdyby doszło do jego uszkodzenia, konieczne byłyby wielokilometrowe objazdy. Dla mieszkańców okolicznych wsi jest to bowiem jeden z najistotniejszych ciągów komunikacyjnych, który zapewnia dojazd do ważnych instytucji publicznych w powiecie dzierżoniowskim oraz miejsc pracy.

Inwestycja rozpocznie się po przeprowadzeniu procedury przetargowej i powinna się zakończyć jesienią tego roku.