herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Szpital Powiatowy w Dzierżoniowie – nowe zasady funkcjonowania

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

17 października wstrzymano przyjęcia pacjentów do wszystkich oddziałów (za wyjątkiem Oddziału Dziecięcego w Dzierżoniowie) i poradni specjalistycznych w Szpitalu Powiatowym w Dzierżoniowie. Nieczynna do odwołania pozostaje również pracownia endoskopii.

Powodem tej decyzji są pozytywne wyniki badań na obecność koronawirusa wśród personelu Szpitala oraz konieczność hospitalizacji pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS CoV-2. Placówka zostanie ponownie otwarta dla nowych pacjentów w chwili, gdy sytuacja epidemiologiczna w placówce wróci do normy.

Oczywiście mieszkańcom Powiatu Dzierżoniowskiego znajdującym się w stanie zagrożenia życia lub zdrowia, pomocy udziela Pogotowie Ratunkowe w Dzierżoniowie. W razie niezbędnej hospitalizacji pacjenci są odwożeni przez Pogotowie do szpitali znajdujących się w Świdnicy, Wałbrzychu, Strzelinie czy Kłodzku.

Przyszłe mamy, którym zbliża się termin rozwiązania ciąży, mogą kontaktować się z następującymi oddziałami porodowymi:
1. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Świdnicy, ul. Leśna 27/29.
2. Specjalistyczny Szpital Ginekologiczno-Położniczy im. E. Biernackiego w Wałbrzychu, ul. Ignacego Paderewskiego 10.
3. Szpital Św. Antoniego w Ząbkowicach Śląskich. ul. Bolesława Chrobrego 5.
4. Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłodzku, ul. Szpitalna 1.

Władze Szpitala Powiatowego w Dzierżoniowie podkreślają, że podejmują wszelkie możliwe działania w celu jak najszybszego przywrócenia udzielania świadczeń we wszystkich oddziałach i poradniach. Wprowadzone środki bezpieczeństwa mają na celu zminimalizowanie ryzyka transmisji koronawirusa wśród mieszkańców.