herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Trwają inwestycje przy drogach powiatowych

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Trwają intensywne prace nad budową chodnika przy drodze powiatowej w Bielawie – od ulicy Szewskiej 1 do zatoki autobusowej w Józefówku.

Nowy chodnik z kostki betonowej jest realizowany dzięki pozyskaniu przez Powiat Dzierżoniowski 850.000 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Oprócz chodnika wykonane zostaną przejścia dla pieszych, radarowe wyświetlacze prędkości na wjazdach do obu miejscowości, a także zatoka autobusowa i trzy perony autobusowe. Wartość całej inwestycji wyniesie około 910.000 zł, a zakończenie prac powinno nastąpić w listopadzie.

Jednocześnie trwa modernizacja drogi powiatowej w Kamionkach na odcinku 2,5 km. Inwestorem jest gmina Pieszyce, która pozyskała fundusze w wysokości  1.117.850,48 złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat Dzierżoniowski również dofinansowuje przebudowę drogi w kwocie ponad 100.000 złotych.

Obecnie wylewany jest asfalt na całym odcinku drogi, więc kierowcy mogą napotkać na niewielkie utrudnienia. Remont powinien zostać zakończony do połowy sierpnia. Dzięki modernizacji drogi zarówno mieszkańcy, jak i turyści dojadą w Góry Sowie po równej nawierzchni.