herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Tydzień Bez Samochodu w Powiecie Dzierżoniowskim

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Wystartował Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który potrwa od 16 do 22 września.

Akcja została zainicjowana 18 lat temu przez Komisję Europejską i ma na celu zachęcać mieszkańców do korzystania z alternatywnych, bardziej ekologicznych środków podróżowania. Chodzi przede wszystkim o uświadomienie, że samochód nie jest jedyną możliwością transportu.

Możemy przecież częściej korzystać z transportu publicznego, rowerów czy nawet pojazdów elektrycznych. Powiat Dzierżoniowski również przyłącza się do Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Każdy mieszkaniec powiatu, który na czas kampanii przesiądzie się z samochodu na rower lub inny ekologiczny pojazd, otrzyma nagrodę. Wystarczy każdego dnia udokumentować ten fakt chociaż jednym zdjęciem. Fotografie należy opublikować w komentarzu pod wydarzeniem na Facebooku „Tydzień Bez Samochodu w Powiecie Dzierżoniowskim” lub przesłać na adres: promocja@pow.dzierzoniow.pl.

Finałem tygodnia jest Dzień Bez Samochodu, który przypada na wtorek 22 września. Jeśli wcześniej nie będziecie mieli możliwości pozostawienia auta w garażu i skorzystania na przykład z autobusu lub roweru, w ten dzień dajcie szansę alternatywnym środkom komunikacji.