herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Uczniowie „Ekonomika” na praktykach w Sevilli

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wielu uczniów wróciło do szkolnych ławek. Ten los ominął jednak grupę 22 uczniów z dzierżoniowskiego "Ekonomika", którzy swoje zajęcia rozpoczną od praktyk w zagranicznych firmach.

Do tego wyjazdu szkoła przygotowywała się już od dawna. Przez ostatnie pół roku podejmowano przeróżne działania, aby umożliwić uczniom Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie realizację swoich wymarzonych zawodów w prestiżowych hiszpańskich firmach.

Jednym z najważniejszych zadań, któremu musieli sprostać uczniowie było poznanie języka hiszpańskiego. Z tego powodu w szkole w ramach programu Erasmus + zorganizowano specjalny kurs, który nierzadko był dla podopiecznych pierwszą stycznością z tym językiem w życiu. Mimo niewielkiej wiedzy na w tym temacie zajęcia przeprowadzane były sprawnie i wzbudzały ogólne zainteresowanie uczniów. Przyjemną i inspirującą atmosferę udało się wytworzyć m. in. dzięki pani Dorocie Furs, która wykazała się dużą dozą cierpliwości i entuzjazmu w kontakcie z naszą młodzieżą. Dzięki jej zaangażowaniu i poświęceniu udało się poszerzyć kwalifikacje podopiecznych placówki oraz wzbogacić ich o nowe doświadczenia. Kurs zwieńczony został specjalnym certyfikatem i wyróżnieniem oraz wspólnym obiadem w restauracji Wilczy Głód.

Erasmusowa grupa swoją hiszpańską przygodę rozpoczęła w piątek 2 września, kiedy to wyleciała do Malagi, gdzie spędziła swój pierwszy zagraniczny weekend (m.in. na plażowaniu, zwiedzaniu miasta, poznawaniu hiszpańskiej kuchni). Po krótkim czasie odpoczynku udała się jednak w dalszą podróż do Sevilli. To tam nasi uczniowie spędzą następny miesiąc, szlifując swoje umiejętności w hiszpańskich firmach, poznając obcą kulturę oraz doskonaląc znajomość języka obcego.