herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Udostępnij dla uchodźców z Ukrainy mieszkanie lub dom

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Z dnia na dzień do Polski przyjeżdża coraz więcej uchodźców z Ukrainy, którzy szukają schronienia przed wojną.

Obecnie uchodźcy lokowani są w porozumieniu z wojewodą między innymi w hotelach, pensjonatach czy agroturystykach. Sytuacja szybko się jednak zmienia i biorąc pod uwagę zwiększającą się systematycznie liczbę uchodźców może się okazać, że potrzebne będą dodatkowe miejsca.

Dlatego też zgodnie z decyzją rządu osoby, które zechcą ugościć uchodźców z Ukrainy w swoich domach, będą mogły otrzymać dzienną rekompensatę w wysokości 40 zł za osobę.
Jeśli ktoś z mieszkańców powiatu dzierżoniowskiego chciałby wspomóc obywateli Ukrainy i zapewnić im schronienie we własnym domu czy mieszkaniu, może kontaktować się z Wydziałem Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie – tel. 74 832 52 27 (dostępny w godzinach urzędowania), e-mail: dzierzoniow@czkw.wroc.pl.

Jednocześnie przypominamy, że utworzony został Fundusz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Wesprzeć naszych wschodnich sąsiadów mogą wszyscy mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego.
Środki w dowolnej kwocie można wpłacać na konto w Banku Spółdzielczym w Dzierżoniowie o numerze 34 9527 0007 0046 7773 2000 0002 z dopiskiem Pomoc dla Ukrainy.
Za zebrane środki zostanie zakupiony najpotrzebniejszy asortyment, zgodny z aktualnym zapotrzebowaniem, który trafi do uchodźców.