herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Utrudnienia w ruchu drogowym na trasie Sowiego Biegu

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Informujemy, że w sobotę 1 czerwca 2024 roku w związku z organizowanym Sowim Biegiem 2024 - nocnym biegiem ulicami Dzierżoniowa wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym.

grafika z napisem utrudnienia w ruchu drogowym

Utrudnienia na ulicy Wrocławskiej i ulicy Piastowskiej wystąpią od godziny 18:00 do 23:00. Największe utrudnienia mogą pojawić się w godzinach od 20:45 do 22:30, w tym czasie biegacze będą przemierzać ulice Dzierżoniowa. Jeśli na trasie biegu wystąpi taka możliwość – policja kierująca ruchem będzie przepuszczać ruch poprzeczny, by umożliwić kierowcom przejazd. Po przebiegnięciu zawodników będzie przywracana obowiązująca organizacja ruchu. Całkowite otwarcie trasy nastąpi około godziny 22:30.

mapa trasy sowiego biegu 2024

Komunikacja miejska kursować będzie bez zakłóceń, kierujący ruchem będą w miarę możliwości przepuszczać autobusy na trasę biegu lub kierować je objazdami. Nad bezpieczeństwem czuwać będą funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie.

Organizatorzy Sowiego Biegu dokładają wszelkich starań, by wydarzenie nie wpłynęło negatywnie na funkcjonowanie użytkowników dróg oraz mieszkańców Dzierżoniowa.