herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

IV Bielawskie Spotkanie z Biologią w bielawskim Liceum

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

17 maja 2024 roku, w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Bielawie odbywa się długo oczekiwane IV Bielawskie Spotkanie z Biologią. Wydarzenie to stanowi kulminację wieloletniej współpracy szkoły z Uniwersytetem Wrocławskim, mającej na celu popularyzację nauk przyrodniczych wśród młodzieży.

grafika promująca IV Bielawskie spotkanie z Biologią

Dzisiejsze spotkanie zgromadziło wybitną kadrę naukową oraz studentów reprezentujących różne koła naukowe Uniwersytetu Wrocławskiego. Ich obecność jest nie tylko wielkim przeżyciem dla uczniów liceum, ale także dla zaproszonych ósmoklasistów, którzy mają wyjątkową okazję uczestniczyć w zajęciach warsztatowych.

Wykladowca podczas spotkania z biologia

Warsztaty prowadzone przez doświadczonych naukowców umożliwiają młodzieży bezpośredni kontakt z nowoczesnymi metodami badawczymi oraz najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie biologii. Uczestnicy mają okazję zgłębiać tajniki genetyki, ekologii, biochemii i wielu innych fascynujących dziedzin nauk przyrodniczych. Organizacja tego typu wydarzeń jest niewątpliwą inspiracją do dalszego rozwoju i poszerzania horyzontów naukowych uczniów.

sekretarz powiatu i dyrektor Wydziału Edukacji z wykładowcą Uniwersytetu Wrocławskiego

W uroczystym otwarciu IV Bielawskiego Spotkania z Biologią z ramienia powiatu uczestniczyły: sekretarz Powiatu Dzierżoniowskiego Izabela Szygudzińska, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Król oraz dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie Alicja Hromada.

zbliżenie na sekretarz powiatu dyrektor liceum, dyrektor wydziału edukacji i wiceprzewodnicząca rady powiatu