herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Utworzą innowacyjny klub do nauki programowania

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie jest jedną z 16 szkół w całej Polsce, które zakwalifikowały się do udziału w innowacyjnym projekcie Akademia 3.0 finansowanym przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Projekt „Akademia 3.0 – apki.org” promuje naukę programowania wśród młodzieży i nauczycieli. Do udziału w nim zgłosiło się kilkadziesiąt szkół z całej Polski. Prowadząca projekt Fundacja Media 3.0 wybrała 16 z nich. Jedną ze zwycięskich placówek jest Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Bielawie.

Do tej pory Fundacja przeszkoliła nauczycieli wybranych szkół, którzy będą uczyć młodzież programować oraz tworzyć aplikacje mobilne i webowe. Będzie się to odbywać  na pierwszej w Polsce interaktywnej platformie apki.org. Uczniowie będą mogli z niej bezpłatnie korzystać w innowacyjnych klubach Lab 3.0, które powstaną w szkołach.

– Dzięki udziałowi w projekcie młodzież naszej szkoły będzie mogła korzystać z dodatkowych bezpłatnych narzędzi do nauki i dzięki temu poszerzy swoje kwalifikacje oraz polepszy pozycję na rynku pracy – mówi dyrektor ZSiPKZ Ireneusz Rutowicz.

Programowanie i obsługa nowoczesnych narzędzi ICT stają się podstawowymi umiejętnościami nie tylko w zawodach informatycznych.

– To zawód przyszłości. Każda osoba, która będzie umiała programować, odnajdzie się w swoim życiu dorosłym i znajdzie pracę – mówi Barbara Halska, uczestniczka projektu,  laureatka nagrody „Nauczyciel Roku 2014” Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz współautorka e-podręcznika do nauki programowania „Akademii 3.0 – apki.org”, który zostanie bezpłatnie udostępniony już w grudniu br. dla nauczycieli z całej Polski.

Więcej informacji:
Fundacja Media 3.0
apki@media30.pl

Sprawdź, gdzie powstaną Laby
Mapa Labów

Zespół Szkół w Bielawie