herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wędkarskie zmagania w Owieśnie

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Otwarte Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu odbyły się 18 września na terenie zbiornika wodnego w Owieśnie.

W zawodach uczestniczyło 35 zawodników i zawodniczek. Zawody rozegrano w czterech kategoriach, w tym w kategorii seniorów, juniorów, kobiet oraz samorządowców. Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych, złowiono wiele ryb.

W kategorii seniorów zwyciężył Marcin Tworożyński z Koła PZW Łagiewniki uzyskując 3.860 punktów. Drugie miejsce wywalczył Józef Gurzęda z Koło PZW DIORA w Dzierżoniowie, który zdobył 3.670 punktów. Natomiast trzeci był Marcin Renbiasz z Koła PZW Ząbkowice Śl. (3.375 punktów).

W kategorii juniorów triumfował Patryk Strzelec z Koła PZW Bielawa uzyskując 3.885 punktów. Drugie miejsce zajął Kamil Głowacz z Koło PZW Dzierżoniów (550 punktów).

W kategorii kobiet na pierwszych trzech miejscach uplasowały się Alicja Długosz z Koła PZW Wałbrzych (2.985 punktów), Anna Błaszczyk z Koła PZW DIORA Dzierżoniów (2.385 punktów) i Irena Błaszczak z Koła PZW DIORA Dzierżoniów (1.540 punktów).

Prawdopodobnie zła pogoda odstraszyła samorządowców, którzy mimo zgłoszeń nie przybyli na zawody i dlatego ta kategoria nie została rozstrzygnięta. Jak widać deszcz nie okazał się przeszkodą jedynie dla wieloletnich wielbicieli wędkowania.

Puchary i nagrody rzeczowe wręczał Marian Kowal – przewodniczący Rady Powiatu Dzierżoniowskiego. Wręczone zostały również ufundowane przez Koło PZW Dzierżoniów pamiątkowe puchary, a otrzymali je: Józef Gurzęda (najstarszy uczestnik), Kamil Głowacz (najmłodszy uczestnik) oraz Danuta Dzik (za złowienie największej ryby). Dla wszystkich uczestników zawodów oraz osób towarzyszących przygotowano gorący poczęstunek oraz znaczek okolicznościowy zawodów.

Organizatorami zawodów byli Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie i PZW Koło Miejskie w Dzierżoniowie.

Organizatorzy dziękują Kołu Miejskiemu PZW w Bielawie za udostępnieni i przygotowanie zbiornika w Owieśnie.