herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Weekend na dwóch kółkach w powiecie dzierżoniowskim

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Przed nami weekend, a my zachęcamy do spędzenia wolnych dni w sposób aktywny. Jako propozycję mamy kolejną trasę rowerową w powiecie dzierżoniowskim, tym razem oznaczoną szlakiem żółtym.

Trasa o długości około 24 kilometrów, zaczyna się i kończy w Bielawie, a przebiega przez Park Krajobrazowy Gór Sowich, Pieszyce, Bratoszów, Piskorzów i Dorotkę.

Po drodze zobaczymy między innymi Jezioro Bielawskie, gdzie można skorzystać ze strzeżonej plaży, basenu odkrytego czy wypożyczalni sprzętu wodnego. Następnie będziemy jechać świetnie przygotowaną drogą od Jeziora Bielawskiego do Pieszyc.

W Pieszycach przejedziemy między innymi obok Basenu Miejskiego, gdzie również można zażyć kąpieli. Oprócz tego miniemy zabytkowy kościół i Pieszycki Panteon Pamięci. Jadąc dalej dotrzemy do Bratoszowa, gdzie można odpocząć w cieniu drzew obok pięknie położonego stawu wodnego.

W dalszej drodze prowadzącej z Bratoszowa, przez Piskorzów Dorotkę i Rościszów do Pieszyc, towarzyszyć nam będą malownicze polne krajobrazy. Z Pieszyc do Bielawy, gdzie kończy się nasza trasa, dojedziemy leśną drogą, z której możemy podziwiać widok Parku Krajobrazowego Gór Sowich oraz panoramę powiatu dzierżoniowskiego.

Trasa oznakowana kolorem żółtym posiada średni stopień trudności.