herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Gospodarstwo Marianówek najbezpieczniejsze w naszym regionie!

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Zakończyła się regionalna odsłona XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", który organizowany jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Do konkursu zgłosiło się 21. gospodarstw rolnych z regionu Wałbrzyskiego, w tym dwa z powiatu dzierżoniowskiego. Komisja konkursowa dokonała przeglądu gospodarstw, po czym podjęta została decyzja o nagrodzeniu trzech najbezpieczniejszych.

Najbezpieczniejszym gospodarstwem naszego regionu zostało gospodarstwo Państwa Sylwii i Krzysztofa Ostrowskich z Marianówka (powiat dzierżoniowski, Gmina Dzierżoniów). Miejsce drugie otrzymało gospodarstwo Pana Jarosława Kormana ze Śremu (powiat ząbkowicki, Gmina Kamieniec Ząbkowicki), a miejsce trzecie zajęło gospodarstwo Pana Grzegorza Miluka z Międzylesia (powiat kłodzki, Gmina Międzylesie).

Podczas oceny brane były pod uwagę przeze wszystkim kryteria związane z organizacją obejścia, ładem i porządkiem w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy, stanu technicznego budynków oraz maszyn i urządzeń. Ponadto oceniano warunki bytowania zwierząt, wyposażenie w ubrania robocze i środki ochrony osobistej, sposób przechowywania wszelkiego rodzaju środków chemicznych, czy zastosowane w gospodarstwie rozwiązania technologiczne i techniczne wpływające na bezpieczeństwo osób pracujących w gospodarstwie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.