Powiat Dzierżoniowski


Szukaj w serwisie:

Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Gospodarstwo Marianówek najbezpieczniejsze w naszym regionie!

Zakończyła się regionalna odsłona XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne", który organizowany jest pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Do konkursu zgłosiło się 21. gospodarstw rolnych z regionu Wałbrzyskiego, w tym dwa z powiatu dzierżoniowskiego. Komisja konkursowa dokonała przeglądu gospodarstw, po czym podjęta została decyzja o nagrodzeniu trzech najbezpieczniejszych.

Najbezpieczniejszym gospodarstwem naszego regionu zostało gospodarstwo Państwa Sylwii i Krzysztofa Ostrowskich z Marianówka (powiat dzierżoniowski, Gmina Dzierżoniów). Miejsce drugie otrzymało gospodarstwo Pana Jarosława Kormana ze Śremu (powiat ząbkowicki, Gmina Kamieniec Ząbkowicki), a miejsce trzecie zajęło gospodarstwo Pana Grzegorza Miluka z Międzylesia (powiat kłodzki, Gmina Międzylesie).

Podczas oceny brane były pod uwagę przeze wszystkim kryteria związane z organizacją obejścia, ładem i porządkiem w obrębie podwórza, zabudowań i stanowisk pracy, stanu technicznego budynków oraz maszyn i urządzeń. Ponadto oceniano warunki bytowania zwierząt, wyposażenie w ubrania robocze i środki ochrony osobistej, sposób przechowywania wszelkiego rodzaju środków chemicznych, czy zastosowane w gospodarstwie rozwiązania technologiczne i techniczne wpływające na bezpieczeństwo osób pracujących w gospodarstwie.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.