herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wielomilionowa inwestycja w Piławie Górnej

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

31 stycznia odbyło się uroczyste otwarcie jednej z największych inwestycji w historii samorządu Piławy Górnej. Po wielu latach starań o fundusze zewnętrzne oraz ustaleń i współpracy z konserwatorem zabytków, miasto zrewitalizowało budynek przy placu Piastów Śląskich 4.

Efekt tych prac jest po prostu niesamowity, a obiekt który do niedawna był całkowitą ruiną, stanowi teraz perełkę Piławy Górnej.

Dzięki pozyskanym środkom unijnym (około 90% wartości zadania), a także wsparciu Urzędu Wojewódzkiego i środkom z budżetu gminy, udało się nie tylko całkowicie odnowić piławską „Czwórkę”, ale także utworzyć w niej mieszkania dla 18. rodzin. Oprócz tego miasto oddało do użytku Izbę Pamięci Braci Morawskich, czyli miejsce poświęcone osobom, które stanowiły niegdyś o rozwoju gospodarczym Piławy Górnej.

W piątkowej uroczystości otwarcia budynku wzięli udział między innymi przedstawiciele lokalnego samorządu, a także samorządu województwa dolnośląskiego. Wśród zaproszonych gości był obecny również starosta powiatu dzierżoniowskiego Grzegorz Kosowski.
fot. Doba.pl