herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wyjątkowe warsztaty „Wspieramy się w szkole i życiu”

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

7 i 12 czerwca w Zespole Szkół nr 3 w Dzierżoniowie uczniowie oraz grono pedagogiczne wzięli udział w doświadczalnych warsztatach różnych niepełnosprawności.

grafika tytułowa do artykułu o warsztatach w Zespole Szkół nr 3

Wsparcie i zrozumienie osób z niepełnosprawnością to kluczowe elementy przeciwdziałania wykluczeniu oraz odosobnieniu osób z niepełnosprawnością. W ramach realizacji zadania publicznego, realizowanego przez Fundację Dolnośląski Uniwersytet Niepełnosprawności, w Zespole Szkół nr 3 w Dzierżoniowie zostały przeprowadzone wyjątkowe warsztaty. Podczas spotkania uczniowie mogli doświadczyć symulacji, które pomogły im zrozumieć bariery, z jakimi mierzą się na co dzień osoby niepełnosprawne, jak również dowiedzieli się w jaki sposób zapobiegać wykluczeniu i wyobcowaniu osób niepełnosprawnych ze społeczeństwa.

Warsztaty oraz wykłady zostały przeprowadzone w ramach realizacji zadnia publicznego „Wspieramy się w szkole i życiu”, które otrzymało wsparcie finansowe na realizację zadań publicznych Powiatu Dzierżoniowskiego w roku 2023 w zakresie działań na rzecz osób niepełnosprawnych i osób starszych.