herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wyjątkowy Dzień Bezpieczeństwa

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

30 czerwca na terenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego PSONI Koło w Dzierżoniowie odbył się Dzień Bezpieczeństwa "Szczęśliwe Dzieciństwo", który był skierowany do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami z powiatu dzierżoniowskiego.

Zdjęcie z Dnia Bezpieczeństwa "Szczęśliwe Dzieciństwo". Zdjęcie grupowe uczestników

Na tę okoliczność przygotowano liczne atrakcje. Dzieci oraz młodzież z miały okazję obejrzeć pokaz specjalistycznego sprzętu policyjnego, straży pożarnej i pokaz wyszkolonego psa policyjnego. Uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z przygotowanego przez dzierżoniowską policję stoiska edukacyjnego, gdzie czekały na nich kolorowanki „Bezpieczne wakacje” oraz możliwość pobrania odcisków linii papilarnych profesjonalnym sprzętem policyjnym.

Zdjęcie z Dnia Bezpieczeństwa "Szczęśliwe Dzieciństwo". Zdjęcie grupowe uczestników_2

Największą atrakcją dla dzieci okazali się animatorzy, którzy zachwycili pokazem baniek mydlanych oraz wykonywali z kolorowych baloników różne postacie.

Zdjęcie z Dnia Bezpieczeństwa "Szczęśliwe Dzieciństwo". Zdjęcie grupowe uczestników_3

Przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie przekazali opiekunowi karty ICE( „W nagłym wypadku”), a wszystkim uczestnikom wręczyli drobne upominki. Na dzieci czekał również poczęstunek.

Projekt Dzień Bezpieczeństwa zrealizowany został w ramach powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywateli i porządku publicznego „Bezpieczny Powiat”.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie oraz Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Dzierżoniowie.
Współorganizatorami wydarzenia byli:
• Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy PSONI Koło w Dzierżoniowie;
• Komenda Powiatowa Policji w Dzierżoniowie;
• Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie;
• Stowarzyszenie Pomocy Honorowym Dawcom Krwi;
• Stowarzyszenie „Bezpieczna Gmina-Bezpieczny Powiat” w Dzierżoniowie.

Zdjęcie z Dnia Bezpieczeństwa "Szczęśliwe Dzieciństwo". Plakat imprezy

Wydarzenie koordynował Wydział Bezpieczeństwa i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego.