herb powiatu POWIAT
DZIERŻONIOWSKI

Wykonali najpiękniejsze szopki bożonarodzeniowe

Dodano: Aktualizacja: Tekst:

Podczas sesji Rady Powiatu 18 grudnia ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową i uhonorowano laureatów.

– Konkurs odbywa się już po raz siedemnasty, a autorzy prac co roku zaskakują nas ciekawymi pomysłami. Nie inaczej było tym razem. Po raz pierwszy pojawiła się szopka z muszelek czy Święta Rodzina z wełny czesankowej – mówiła Alicja Hromada, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie. – Kreatywność nie dotyczy tylko użytych materiałów, ale też podejścia do tematu. Na konkurs oprócz tradycyjnych szopek trafiła też szopka w formie obrazu malowanego nicią.

Na konkurs napłynęło 17 szopek. Wśród uczniów klas I – III szkoły podstawowej jury przyznało wyróżnienia autorom czterech prac. To: Borys Rudzki z Przedszkola Niepublicznego nr 3 w Dzierżoniowie, Julia Zagała ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Dzierżoniowie, Arianna Kuśmierz – również z SP nr 3 oraz Jakub Szober – z SP nr 1 w Dzierżoniowie.

W kategorii drugiej – uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej – I miejsce zajął Dominik Korman z SP nr 3 w Dzierżoniowie, a II – Oliwia Kinecka z tej samej szkoły.
Wśród uczniów klas VII – VIII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum jury najwyżej oceniło pracę wykonaną przez Agatę Kozak z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek w Dzierżoniowie. II miejsce ex aequo zajęli: Aleksander Korman uczeń gimnazjum w SP nr 3 w Dzierżoniowie i Hubert Czyszczoń z SP w Niemczy. III miejsce przypadło w udziale Alanowi Czerwińskiemu z SP nr 9 w Dzierżoniowie.

Natomiast w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych na I miejsce, zdaniem jury, zasłużył Jakub Rudzki z Zespołu Szkół nr 3 w Dzierżoniowie, a na II – Tobiasz Kędzierski z II Liceum Ogólnokształcącego w Dzierżoniowie.

Laureaci konkursu zostali zaproszeni na sesję Rady Powiatu 18 grudnia, na której otrzymali nagrody pieniężne. Zwieńczeniem konkursu jest wystawa szopek bożonarodzeniowych, którą można oglądać do końca tego roku w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie.

Organizatorem konkursu był Wydział Edukacji, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.